Dopravné spojenie

 

Letecká doprava
Košice - Bardejov 78 km
Poprad – Bardejov 390 km

Železničná doprava
Prešov – Bardejov 41 km
Poprad – Bardejov 120 km

Kúpele zabezpečujú transfer automobilom.

Okolie a podujatia

V kúpeľnom areáli sú tenisové kurty a minigolf, letné kúpalisko, požičovňa bicyklov. Turistika po vyznačených trasách na Zborovský hrad, Maguru, do chránenej oblasti Regetovské rašelinisko a iné. V zime súťaž Bardejovská biela stopa na bežkách otvorená pre všetkých. V oblasti Bardejova sú výborné podmienky pre rybolov a poľovačku.
Skanzen ľudovej architektúry patrí k najstarším na Slovensku s domčekmi pochádzajúcimi z 18. storočia. Národopisná expozícia so šarišskými krojmi a ľudovými výrobkami. V lete sa tu konajú folklórne slávnosti a podujatia Hrnčiarska sobota, Deň remesiel, Šarišská nedeľa v auguste, Slovenský národný deň. Začiatkom júna otvorenie sezóny, parkúrové jazdecké preteky, v júli Hry rytiera Rolanda, koncom augusta Bardejovský jarmok, Organový festival - júl, august, september, Makovická struna, prehliadka rusínskych a ukrajinských piesní – december.

Náš tip

Odporúčame navštíviť gotický kostol sv. Egídia v Bardejove, unikát v strednej Európe, ktorý v roku 2001 pápež Ján Pavol II. povýšil na baziliku minor. Historické centrum kráľovského mesta Bardejov je zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

slovenskyрусски