O teplých prameňoch na mieste dnešných Turčianskych Teplíc sa po prvý raz písalo v 13. storočí. V roku 1423 sa tu vraj kúpaval aj kráľ Žigmund Luxemburský a tak sa o Turčianskych Tepliciach hovorí ako o kráľovských kúpeľoch. Najstaršie rokokovo-klasicistické kúpeľné stavby majú základy z konca 16. storočia. Začiatkom 19. storočia tu postavili kupolovitú stavbu, ktorú nazvali Modrý kúpeľ a založili park. Dnes patria Turčianske Teplice k moderným kúpeľom, ktoré vytvorili všetky podmienky pre oddych spojený s klasickou kúpeľnou liečbou. Nový areál Spa & Aquapark otvoril v roku 2007 sám arcivojvoda Michael von Habsburg – Lothringen.

Čo tu liečia

Choroby tráviaceho ústrojenstva - funkčné žalúdočné dyspepsie, vredová choroba žalúdka, dvanástnika a bulbitída v štádiu remisie, Crohnova choroba, chronické ochorenie žlčníka a poruchy žlčových ciest, chronická pankreatitída, onkologické choroby po ukončení komplexnej liečby; nervové choroby - polyneuropatie s paretickými prejavmi, hemiparézy a paraparézy cievneho pôvodu po odznení akútneho štádia, roztrúsená skleróza a iné demyelinizačné ochorenia so zachovanou schopnosťou sebaobsluhy, nervovosvalové degeneratívne choroby, detská mozgová obrna, Parkinsonova choroba, choroby pohybového ústrojenstva - reumatoidná artritída, ankylotizujúca spondylartritída, skolióza, artritída, koxartróza, artróza, vertebrogénny syndróm, stavy po operáciách alebo úrazoch pohybového ústrojenstva vrátane operácií medzistavcovej platničky a operácii s použitím kĺbovej náhrady, hemofilická artropatia, choroby obličiek a močových ciest - netuberkulózne zdĺhavé zápaly močových ciest, zdĺhavá pyelonefritída v solitárnej obličke, cystické ochorenie obličiek, nefrokalcinóza, stavy po operáciách obličiek vrátane transplantácií, prostatitída, prostatovezikulitída, chronická uretritída, stavy po prostatektómii, ženské choroby - chronické zápaly a stavy po operáciách vnútorných rodidiel.

Liečivé zdroje

Minerálna termálna voda s teplotou od 38° do 47,5 °C vyviera z podložia pohorí Veľkej Fatry a Kremnických vrchov zo siedmich prameňov. Zloženie: síranovo-hydrouhličitanová vápenato-horečnatá hypotonická voda s obsahom vyše 1 500 mg rozpustných minerálnych látok v 1 litri. Sírany, hydrouhličitany, vápnik, horčík, železo a ďalšie minerálne látky pôsobia liečivo na celý organizmus. Pri pitných kúrach sa podávajú aj turčianske minerálky Budiš, Fatra a Fatra Extra. Budiš sa odporúča pri urologických problémoch, minerálne vody Fatra a Fatra Extra neutralizujú ph vnútorného prostredia, pôsobia proti záhe a dopĺňajú potrebné minerály pri diétach a únave organizmu.

Balneoterapia

Vodoliečebné procedúry
Termálne bazény, vaňové minerálne kúpele, whirlpool vaňa, perličkový kúpeľ a suchý zábal, perličkový kúpeľ, uhličitý kúpeľ, relaxačný kúpeľ

Masáže
Klasická masáž, reflexná masáž chrbta, športová masáž, aromaterapeutická olejová masáž, reflexná masáž chodidiel, manuálna lymfodrenáž, prístrojová lymfodrenáž Individuálna rehabilitácia, trakcie chrbtice

Fyzikálna terapia
Magnetoterapia, diadynamické prúdy, hydrogalvanizácia, interferenčné prúdy, elektrostimulácia, bioptron, solux, ultrazvuk, krátkovlnná diatermia

Termoterapia
Parafínový zábal, parafango, Rasul – zábaly s bahnom z Mŕtveho mora a zelenými riasami,

Ostatné procedúry
Plynové CO2 injekcie, inhalácie, oxygenoterapia

Wellness a beauty

Spa & Aquapark

Areál Spa - liečivá termálna minerálna voda 38°C
Červený bazén 38°C
Ľudový rehabilitačný bazén 33°C
Whirlpool 35°C
Areál Aquapark - termálna voda do 35°C
Plavecký bazén 25 m - vonkajší bazén s vodnými chrličmi a masážnymi tryskami Sedací bazén so svetelnými efektmi a masážnymi tryskami
Tobogany Kamikadze (47 m) a "Atrakčný movie“ (97 m) so zvukovými, svetelnými a obrázkovými efektmi
Celoročná prevádzka
V lete otvorený aj bazén s atrakciami - divoká rieka, hojdací záliv, vodné delo s chrličom, vodné masážne ležadlá, šmýkačka, detský bazén so šmýkačkou, detské ihrisko.

Procedúry vo Vitálnom svete

Shiatsu - japonská masáž, medová masáž chrbta, originálna masáž Remina – uvoľňuje zablokovaný tok energie a obnovuje samoliečebnú schopnosť organizmu, zlepšuje pohyblivosť, prekrvenie, lymfatický tok, pomáha pri bolestiach hlavy; vákuová banková masáž, mäkké techniky.
Novinka!
Masáž hlavy, tváre, dekoltu a okolia s prvkami východných techník, špeciálna mikromasáž očného okolia - opakovaným aplikovaním dochádza k zlepšeniu svalového tonusu svalov, pokožka sa napína, potláča vznik vrások, pomáha odstraňovať bolesti hlavy, zlepšuje pamäť, zabraňuje opuchom v oblasti tváre, tvorbe kruhov pod očami a reflexne ovplyvňuje a harmonizuje orgány celého tela. Aplikuje sa na oblasť hlavy, tváre, dekoltu, krku a trapézy.
Ayurveda v "európskom štýle" celotelové kozmetické ošetrenie pre dámy i pánov,
Azia-Beauty - ošetrenie na hebkosť, výživu a spevnenie pokožky celého tela,
Aroma-Beauty - ošetrenie s vôňou(šalvia, rozmarín, medovka),
Volcanic-Beauty – s tmavým bahnom.
Thajská masáž vykonávaná thajskými terapeutkami!!! Viac info na www.thajskemasaze.sk

slovenskyрусски